Reklama

Ładowanie...

Polityk z ludzką twarzą

15.09.2007
Czyta się kilka minut
Marcin Perchuć jako premier Konstanty Turski
P

PIOTR MUCHARSKI: - Dziękuję twórcom "Ekipy" za terapię.

AGNIESZKA HOLLAND: - Raczej chodziło nam o edukację, ale jeśli się pan przy okazji z czegoś wyleczył, to chyba dobrze.

- Jeśli "Ekipa" ma edukować, czyni to niezauważalnie. Nie miałem natomiast nigdy do czynienia z tak skutecznym lekarstwem na polityczną i obywatelską alergię.

- No tak... Oblicze polityki kojarzy się Polakom raczej z mordą niż z twarzą. Zależało nam, by zerwać maskę i pokazać ludzkie oblicze polityki. Przecież to nie jest tylko medialny cyrk i permanentna wojna. Polska awersja do polityki - oczywiście jakoś wytłumaczalna - przybiera rozmiary choroby wyniszczającej samo społeczeństwo. A przecież, nawet statystycznie rzecz biorąc, niemożliwe jest, by demokratyczny mandat zdobywali sami krętacze i cynicy.

Dreszcze

...
18697

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]