Reklama

Polityk z ludzką twarzą

Polityk z ludzką twarzą

15.09.2007
Czyta się kilka minut
Marcin Perchuć jako premier Konstanty Turski
P

PIOTR MUCHARSKI: - Dziękuję twórcom "Ekipy" za terapię.

AGNIESZKA HOLLAND: - Raczej chodziło nam o edukację, ale jeśli się pan przy okazji z czegoś wyleczył, to chyba dobrze.

- Jeśli "Ekipa" ma edukować, czyni to niezauważalnie. Nie miałem natomiast nigdy do czynienia z tak skutecznym lekarstwem na polityczną i obywatelską alergię.

- No tak... Oblicze polityki kojarzy się Polakom raczej z mordą niż z twarzą. Zależało nam, by zerwać maskę i pokazać ludzkie oblicze polityki. Przecież to nie jest tylko medialny cyrk i permanentna wojna. Polska awersja do polityki - oczywiście jakoś wytłumaczalna - przybiera rozmiary choroby wyniszczającej samo społeczeństwo. A przecież, nawet statystycznie rzecz biorąc, niemożliwe jest, by demokratyczny mandat zdobywali sami krętacze i cynicy.

Dreszcze

...
18697

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]