Reklama

Nasze domki z kart

Nasze domki z kart

30.06.2014
Czyta się kilka minut
Agnieszka Holland, reżyserka: Wierzę, że polityka to nie jest brudna gra. Afera taśmowa tylko mnie w tym przekonaniu utwierdza.
Fot. Filip Ćwik / NAPO IMAGES
M

MICHAŁ OLSZEWSKI: Jesienią będzie Pani reżyserować dwa odcinki „House of Cards”. Wyjaśnijmy niewtajemniczonym, że to znakomity amerykański serial, którego głównym bohaterem jest Frank Underwood, przebiegły, skuteczny, zepsuty do szpiku kości polityk, w walce o władzę wykorzystujący wszelkie możliwe środki, z morderstwem włącznie. Underwood dałby się nagrać, jak nasi najważniejsi politycy?
AGNIESZKA HOLLAND:
Pewnie chciałby pan usłyszeć, że nie, bo jest diablo sprytny, inteligentniejszy niż nasza władza, bo jest szachistą, rozważa różne możliwości i tak dalej. Nie wiem, czy dałby się nagrać, zobaczymy, jakie niespodzianki przyniesie scenariusz kolejnego sezonu.
Istotniejszy jest pewien rys, wspólny dla Underwooda, polityków polskich czy z jakiegokolwiek kraju świata. Dzisiejszych polityków cechuje szalony, rozbujały do granic możliwości narcyzm, który...

11941

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]