Reklama

Ładowanie...

Nasze domki z kart

30.06.2014
Czyta się kilka minut
Agnieszka Holland, reżyserka: Wierzę, że polityka to nie jest brudna gra. Afera taśmowa tylko mnie w tym przekonaniu utwierdza.
Fot. Filip Ćwik / NAPO IMAGES
M

MICHAŁ OLSZEWSKI: Jesienią będzie Pani reżyserować dwa odcinki „House of Cards”. Wyjaśnijmy niewtajemniczonym, że to znakomity amerykański serial, którego głównym bohaterem jest Frank Underwood, przebiegły, skuteczny, zepsuty do szpiku kości polityk, w walce o władzę wykorzystujący wszelkie możliwe środki, z morderstwem włącznie. Underwood dałby się nagrać, jak nasi najważniejsi politycy?
AGNIESZKA HOLLAND:
Pewnie chciałby pan usłyszeć, że nie, bo jest diablo sprytny, inteligentniejszy niż nasza władza, bo jest szachistą, rozważa różne możliwości i tak dalej. Nie wiem, czy dałby się nagrać, zobaczymy, jakie niespodzianki przyniesie scenariusz kolejnego sezonu.
Istotniejszy jest pewien rys, wspólny dla Underwooda, polityków polskich czy z jakiegokolwiek kraju świata. Dzisiejszych polityków cechuje szalony, rozbujały do granic możliwości narcyzm, który...

11941

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]