Reklama

Pochyleni z troską

Pochyleni z troską

28.08.2007
Czyta się kilka minut
O. Rydzykowi nic nie grozi: na Jasnej Górze rozmawiano przede wszystkim oreformie trybu pracy Konferencji Episkopatu, biskupich teczkach iprojektach listów pasterskich.
Ks.Józef Kloch, abp Józef Michalik i abp Sławoj Leszek Głódź. Fot. W.Kompała/Agencja Gazeta
D

Dziedziniec między hospicjum dla księży a zabudowaniami klasztornymi w sobotni poranek wypełnił się biskupimi samochodami. Volvo S90, volkswagen passat B6, seat toledo, audi A5 i inne czarne limuzyny grzały się w sierpniowym słońcu. Wysiadający z nich hierarchowie szybko przemykali w asyście paulinów do bramy prowadzącej za klauzurę - do biblioteki klasztornej, miejsca obrad. Jedynie metropolita lubelski abp Józef Życiński zatrzymał się przy grupce dziennikarzy. Na pytanie o sprawę o. Rydzyka odparł, że celem spotkania jest nie tyle dyskusja o Radiu Maryja, co "znalezienie rozstrzygnięcia". Podkreślił, że biskupi nie powinni się sugerować orzeczeniem toruńskiej prokuratury, która 21 sierpnia odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie znieważenia prezydenta przez o. Rydzyka (Marię Kaczyńską dyrektor Radia Maryja w czasie wykładu w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej...

8221

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]