Reklama

Innego ojca dyrektora nie będzie

Innego ojca dyrektora nie będzie

13.09.2007
Czyta się kilka minut
Kto twierdzi, że ujawnienie przez "Tygodnik przemówienia kard. Stanisława Dziwisza zaszkodziło rozwiązaniu problemu Radia Maryja, nie rozumie, na czym polega kłopot z toruńską rozgłośnią.
Fot. GRZEGORZ KWOŁEK / Agencja Gazeta
N

Na początek anegdota. Jesienią 2004 r. w Lublinie odbyło się spotkanie z bp. Tadeuszem Pieronkiem. Powodem była premiera książki "Kościół bez znieczulenia", czyli wywiadu-rzeki z byłym sekretarzem Episkopatu. Na spotkaniu głos zabrał jeden z księży. Nie szczędził biskupowi komplementów, ale ton wypowiedzi świadczył, że superlatywy stanowią jedynie dyplomatyczny wstęp do krytyki. Faktycznie, po chwili duchowny zacytował szczególnie kontrowersyjny fragment książki. Otóż w latach 90. wspierający o. Tadeusza Rydzyka biskupi, gdy na forum Episkopatu pojawiał się temat Radia Maryja, tupali, aby zablokować debatę. Mówca przyznał, że to zachowanie można uznać za niegrzeczne, o ile rzeczywiście miało miejsce - dodał ostrożnie. Ale już bez wątpienia niewłaściwa jest postawa bp. Pieronka, który zdradził szczegóły zamkniętych obrad i naraził na szwank dobre imię Kościoła. Ksiądz...

11675

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]