Reklama

Czekając na tsunami

Czekając na tsunami

20.03.2005
Czyta się kilka minut
Podczas spotkania z dziennikarzami po 331. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski abp Sławoj Leszek Głódź powtarzał: Nec unum verbum de Radio Maryja. Zatem ani słowo o Radiu Maryja na obradach nie padło, choć bp Tadeusz Pieronek przyznał, że w kuluarach po prostu wrzało.
A

Ani słowa o Radiu Maryja - mimo iż przez media przetoczyła się burza, którą wywołały dwa listy Lecha Wałęsy. Przypomnijmy: byłego prezydenta oskarżano na antenie rozgłośni i Telewizji Trwam o współpracę z SB, zaś Okrągły Stół przedstawiano jako wynik podyktowanego w Moskwie spisku. Oburzony Wałęsa napisał emocjonalny list do Radia: “Używacie instrumentalnie religii i żerujecie na ludzkiej dobrej woli i miłości do Maryi". Tekst rozsyłał po Polsce i świecie, ze zwolennikami rozgłośni dyskutował też za pośrednictwem internetu. Skoro zaś pomówienia nie ustały, opublikował “List otwarty do Biskupów i Wiernych Kościoła katolickiego w Polsce", w którym zaapelował o zmiany w funkcjonowaniu rozgłośni.

Kotek i myszka

Ani słowa o Radiu Maryja - choć przed obradami Episkopatu (8 i 9 marca w Warszawie) kilku hierarchów zapowiadało, że...

10234

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]