Reklama

Pocałunek jeża

Pocałunek jeża

04.02.2019
Czyta się kilka minut
W polskich mediach spośród żyjących i wymarłych gatunków najwięcej zamieszania wywołały psy i dinozaury, tymczasem w Stanach Zjednoczonych uwagę wzbudziły jeże.
ADOBE STOCK
R

Rządowa agencja – Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) – poinformowała, że właśnie te małe, urocze ssaki są odpowiedzialne za 11 przypadków zakażenia salmonellą u ludzi w ośmiu stanach. Bakterie mogą znajdować się w odchodach nawet zdrowo wyglądających zwierząt i łatwo przenosić się na ich ciała i do otoczenia. Dlatego CDC ostrzega szczęśliwych posiadaczy jeży przed ich całowaniem i tuleniem się do nich, zaleca także przetrzymywanie ich z dala od kuchni i spiżarni.

Zakażenie salmonellą wywołuje biegunkę, bóle brzucha i gorączkę, a objawy mogą utrzymywać się od czterech do siedmiu dni. Spośród 11 chorych jedna osoba trafiła do szpitala. Nie zanotowano ofiar śmiertelnych. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]