Reklama

Po co i dlaczego

Po co i dlaczego

02.05.2011
Czyta się kilka minut
Przywilejem seniorów jest nie martwić się ani o aktualność swoich refleksji, ani o ciężar gatunkowy tego, co ich cieszy albo smuci.
M

Mają prawo bycia na marginesie, a nawet poza nim, ich zdanie nie musi być ważne dla nikogo poza nimi samymi. To daje zupełnie wyjątkowe poczucie wolności. A tak wygląda to w praktyce.

Jest środa przed wielkim świętem beatyfikacji Jana Pawła II. Ale telewizyjny przekaz nie nabrał jeszcze odświętnego charakteru, przeciwnie: odtwarza całodzienne awantury sejmowe. Kolejna wizyta w studio u jednego z najważniejszych redaktorów upływa dwóm politykom na obrzucaniu się najostrzejszymi słowami. Prowokowani przez kolejne pytania gospodarza, nie poruszają żadnego problemu, mówią tylko jeden o drugim. Redaktor wydaje się zadowolony, ale widzowi pozostaje po programie uczucie przygnębienia: po co to było? Wie jednak, że odpowiedzi nie otrzyma.

Nadchodzi czwartek i widz zmienia się w czytelnika. U dołu drugiej strony gazety znajduje tekst, który go...

2202

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]