Reklama

Plastikowy pistolet Palikota

Plastikowy pistolet Palikota

31.08.2010
Czyta się kilka minut
Tym razem chmury nad głową Janusza Palikota są prawdziwe. Przekraczanie kolejnych norm obyczajowych kończyło się dotychczas bezskutecznymi ostrzeżeniami dochodzącymi z szeregów PO. Był kłopotliwym dla swojego środowiska politycznego harcownikiem, ale harcował na cudzym podwórku.
T

To dlatego chęć wyrzucenia go z partii była dotychczas zapewne równoważona refleksją, że dobrze go mieć po swojej stronie. Nowość sytuacji, w której Palikot zapowiedział stworzenie własnej partii, polega na tym, że sam zainteresowany stanął jedną nogą po drugiej stronie.

Dodatkowo nie sprzyjają mu okoliczności: element zagrożenia "kaczyzmem" się wypala, a w szeregach partii nie ma kto go bronić. Bronisław Komorowski, dotychczasowy stronnik, został prezydentem, i wątpliwe, by chciał otwierać pole konfliktu z Donaldem Tuskiem czy Grzegorzem Schetyną. Konflikt tych dwóch ostatnich też mu pewnie nie pomoże - rok temu Tusk chciał go wykorzystać do osłabienia Schetyny w wewnętrznych rozgrywkach. Dziś widać, że było to zadanie poza zasięgiem lubelskiego posła.

Czy w jego zasięgu jest stworzenie własnej, konkurencyjnej dla PO siły politycznej?

...
10508

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]