Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Plany i rzeczywistość (PL)

Plany i rzeczywistość (PL)

04.10.2011
Czyta się kilka minut
W Rosji toczy się debata na temat modernizacji.
H

Hasło, że jest ona dla kraju konieczna, rzucił Dmitrij Miedwiediew w artykule "Rosja, do przodu!". Dziś padają pytania, od czego modernizacja powinna się rozpocząć i czy władza rzeczywiście o niej myśli. Bo czy można reformować gospodarkę i wprowadzać nowinki technologiczne, nie planując poważnej reformy skostniałego systemu politycznego?

To pytanie staje się tym bardziej aktualne po decyzji, że na Kreml wraca Władimir Putin. Rosyjscy i polscy publicyści starają się na nie odpowiedzieć. Zastanawiają się też, czy Rosja, planując reformy, może korzystać z doświadczeń Europy Środkowej, w tym Polski; jak zmienia się rosyjskie społeczeństwo, czy chce ono "nowego" i czy jest na nie przygotowane.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Dziennikarka, reporterka, ekspertka w tematyce wschodniej, zastępczyni redaktora naczelnego „Nowej Europy Wschodniej”. Przez wiele lat korespondentka „Tygodnika Powszechnego”, dla którego...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]