Reklama

PJN: trzy drogi, wszystkie trudne

07.06.2011
Czyta się kilka minut
Joanna Kluzik-Rostkowska zachęcała do głosowania na Pawła Kowala, choć ten reprezentuje linię polityczną, z którą ona się nie zgadza.
K

Kowal zaś, który do tej pory nie zgadzał się z Rostkowską, zapowiada, że nie będzie nowego początku. Dodatkowo, była już szefowa partii opowiada o "planie B" - czyli być może o starcie z listy PO - zaś inny lider, Paweł Poncyliusz, mówi, że jeszcze nie stracił wiary w tę organizację, ale co będzie dalej - licho wie...

Łatwo się wyzłośliwiać, bo przecież bezradność grupki polityków, którzy swego czasu zdobyli się na wypowiedzenie posłuszeństwa Jarosławowi Kaczyńskiemu, jest widoczna gołym okiem. Z drugiej strony musi budzić sympatię formacja, która spróbowała wbić klin między PO a PiS, zwolennikom prawicy, których poglądy nie toną we mgle, dać jakiś wybór i przy okazji rzucić Platformie wyzwanie - a nie tylko wyzwiska.

Przed ludźmi PJN trzy drogi - samodzielny start w wyborach, start z list PO i powrót do PiS. Kowal zapowiada to pierwsze, co...

1669

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]