Reklama

Ładowanie...

Piekielny karnawał

22.11.2015
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie, na pewno już czujesz to pod skórą… Nadchodzi nasz czas!
S

Smok starodawny zerwał się z łańcucha i opuścił Czeluść. Czterech Jeźdźców znowu spięło ostrogą rumaki – białego i wroniego, trupio bladego i tego barwy ognia. Bestia podnosi łeb, Wielka Nierządnica idzie w tany. Zaroiło się od Fałszywych Proroków, pełno ich jak ziaren piasku na morskim brzegu – a nie masz anioła, co zatrąbiłby na trwogę.

Otwórz oczy, drogi Piołunie, i patrz! Jak świat długi i szeroki! Udręczona przez człeka natura obraca się przeciw temu, który zbyt dosłownie potraktował wezwanie, żeby czynić ją sobie poddaną. Wojna skrycie podpełzła do granic, które po wiek wieków miały trwać w pokoju. Krew płynie ulicami, po których lać miał się wyłącznie szampan. Miało nie być murów, a mury rosną, rosną i rosną! Jednym niedobrze robi się już od kawioru, podczas gdy inni zdychają z głodu – historia zaś niezbicie dowodzi, że koniec końców ta konfiguracja skończyć się musi...

3912

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]