Reklama

Penis a sprawa ruska

09.11.2014
Czyta się kilka minut
Działo się w dziedzinie socjologii, tak w kraju, jak i za granicą. Polska emocjonowała się badaniami nad długością członków wyborców poszczególnych partii.
Z

Z badań seksuologa Zbigniewa Izdebskiego, omawianych w „Polityce”, wynika, że najdłuższe penisy w stanie erekcji mają zwolennicy PiS. Twarde, nomen omen, ustalenie zostało podważone przez autorytety naukowe, lansowane przez mainstreamowe media. Autorytety doszły do wniosku, że badania wcale nie dowodzą wielkości przyrodzenia, ale wielkości mniemania o sobie: „Prawicowcy oszukują, są mitomanami”.
Polemizuję! Odwaga, jaką wykazywał rzecznik PiS Adam Hofman podczas zeszłorocznej imprezy na Podkarpaciu, przeczy tej tezie. Poza tym lepiej nie brnąć w tę stronę. Co będzie, jeśli okaże się, że wyborcy PO i SLD też nie byli szczerzy w swoich odpowiedziach? Obnażona prawda może pogłębić społeczny pesymizm, choć z naukowego punktu widzenia łatwiej będzie wytłumaczyć kryzys demograficzny. Niech lepiej zostanie tak, jak jest! Zwłaszcza że sprawdzić się tego nie da – nie każdy...

4747

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]