Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Pawi krzyk

Pawi krzyk

20.03.2016
Czyta się kilka minut
Inspirowany losami „najgorszej śpiewaczki świata” Florence Jenkins, film francuskiego reżysera wychodzi daleko poza tragikomiczną historię.
Catherine Frot w filmie „Niesamowita Marguerite” Fot. MATERIAŁY PRASOWE
N

Na przekór oficjalnym rankingom i wyśrubowanym hierarchiom istnieje podziemie z odwróconą skalą ocen, zapełnione przez twórców, wykonawców i dzieła najgorsze. Dzięki pierwszemu miejscu w tej niechlubnej klasyfikacji zyskują czasem status kultowych – jak choćby Ed Wood, uważany za najgorszego reżysera wszech czasów, czy „Zabójcze ryjówki”, horror z 1959 r., typowany często w kategorii najbardziej nieudanego filmu. Stanisław Barańczak napisał ongiś „Książki najgorsze”, w których zebrał i omówił najbujniejsze wykwity PRL-owskiej grafomanii, wzbogacone w drugim wydaniu o kolejne okazy. „Bądźcie pozdrowione miernoty tego świata, błogosławię was!” – chciałoby się zawołać za Antoniem Salierim. I choć on sam do miernot się nie zaliczał, wbrew temu, jak przedstawił go w „Amadeuszu” Peter Shaffer, jego głos rozlega się dziś donośnie. Jest coś ekscytującego w obcowaniu z dziełem poronionym czy...

5197

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]