Reklama

Pasterz wraca

Pasterz wraca

01.07.2008
Czyta się kilka minut
Zamiast często padającego z ambon słowa "zagrożenie", abp Henryk Hoser mówi jak Jezus do uczniów o zajęczym sercu: "Niech się nie trwoży serce wasze".
B

Biskup wkroczył do katedry przy ogłuszającym wyciu syren. Być może ingresowi towarzyszyło także bicie dzwonów, ale w kościele słyszało się tylko syreny. Katedra świętych Michała i Floriana była wypełniona ludźmi, na zewnątrz stały poczty sztandarowe. Licznie stawiło się duchowieństwo (koncelebransi wypełnili niemal całą boczną nawę), w procesji szło ponad 20 biskupów w mitrach i ornatach. Nuncjusz apostolski abp Józef Kowalczyk, kard. Józef Glemp, abp Kazimierz Nycz, poprzednicy: biskup senior Kazimierz Romaniuk i abp Leszek Sławoj Głódź, metropolita gdański; abp Robert Sarah, sekretarz Kongregacji Ewangelizacji Narodów, członkowie Kolegium Konsulatorów oraz duchowni innych wyznań.

Na tym tle arcybiskup Henryk Hoser wyglądał najskromniej: jedyny w tym pochodzie hierarcha bez mitry i ornatu, w fioletowej sutannie i birecie. Ale - co oczywiste - właśnie on...

4849

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]