Reklama

Błogosławiony czas

Błogosławiony czas

04.09.2005
Czyta się kilka minut
To był pierwszy w suwerennej Polsce ingres arcybiskupa do katedry na Wawelu od czasów... zaborów. W minioną sobotę abp Stanisław Dziwisz rozpoczął rządy w Krakowie.
P

Początek ingresu obwieścił Dzwon Zygmunta. Przy ołtarzu zebrało się tylu kościelnych dostojników i reprezentantów władz, że kilkunastu biskupów musiało stanąć w przejściu albo siadło na stopniach między fotografami. - Na żadną koronację nie przyjechało tylu kardynałów - wyszeptał jeden z gości.

W uroczystościach uczestniczyli m.in. prezydent Aleksander Kwaśniewski, ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, ambasador przy Watykanie Hanna Suchocka, przewodniczący włoskiego Senatu Pier Francesco Casini oraz minister Rocco Buttiglione. Można było dostrzec także głównych kandydatów do Pałacu Namiestnikowskiego: Donalda Tuska, Lecha Kaczyńskiego i Włodzimierza Cimoszewicza.

Eucharystię na Rynku Głównym koncelebrowało 800 kapłanów, w tym blisko 20 kardynałów, 30 arcybiskupów, 60 biskupów. Przybyli niemal wszyscy polscy biskupi, natomiast...

4774

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]