Reklama

Palikot, czyli kwestia techniki

24.03.2014
Czyta się kilka minut
Ludzie oburzają się na Janusza Palikota.
I

Instruował swoich posłów, jak wykorzystać protest rodziców niepełnosprawnych dzieci w Sejmie – żeby sobie zrobić kampanię do Parlamentu Europejskiego. Dla lidera Twojego Ruchu dobre rozegranie ludzkiego nieszczęścia przed kamerami to: „kwestia techniki politycznego działania” i „nieprawdopodobna okazja”. Najpierw trzeba zdobyć zaufanie nieszczęśników, potem udzielić pomocy, a w końcu zostać ich negocjatorem – czyli podczepić się. I gotowe! (Instruktażowe nagranie opublikował portal 300polityka.pl).
Durni posłowie TR nie załapali, wypuścili szansę z rąk. Ale nic to – pociesza Palikot – jak Tusk da na chore dzieci, to przyjdą nauczyciele, a po nauczycielach lekarze! Trzeba być czujnym!
Inni się pieklą na taki cynizm, a ja wzruszam ramionami. Też mi nowina, że Palikot – który zmienia poglądy jak skarpetki – jest cynikiem!
W polityce wszystko uchodzi. Jarosław Gowin –...

2010

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]