Reklama

Ładowanie...

Opowieść straszna o moich prapradziadkach

24.06.2013
Czyta się kilka minut
Rymkiewiczem myśli dziś wielu Polaków, także tych, którzy jego książek nie czytali.
N

Niech nikt nie posądza nas o lekkomyślność widząc, że tematem numeru jest Rymkiewiczowska tetralogia. Za tą decyzją stoi głęboki namysł. Nawet jeśli wśród nabywców (lub potencjalnych nabywców) tego numeru są tacy, którzy czterech książek Jarosława Marka Rymkiewicza („Wieszanie”, „Kinderszenen”, „Samuel Zborowski” i „Reytan. Upadek Polski”) nie czytali, nawet jeśli jakiś „potencjalny nabywca”, widząc informację o „jakichś książkach” „jakiegoś J.M. Rymkiewicza” machnie ręką i wybierze inny tygodnik z inną twarzą na okładce, twarzą znajomą, np. Tuska Donalda, Kaczyńskiego Jarosława czy Muchy Joanny – to należało tetralogii poświęcić specjalną uwagę, bo jej przeczytanie/nieprzeczytanie to nie to samo, co przeczytanie/nieprzeczytanie jakiejkolwiek książki.

Rymkiewicz – czy się to nam podoba, czy nie – należy do autorów, którzy polską świadomość narodową...

3802

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]