Reklama

Opowieść straszna o moich prapradziadkach

Opowieść straszna o moich prapradziadkach

24.06.2013
Czyta się kilka minut
Rymkiewiczem myśli dziś wielu Polaków, także tych, którzy jego książek nie czytali.
N

Niech nikt nie posądza nas o lekkomyślność widząc, że tematem numeru jest Rymkiewiczowska tetralogia. Za tą decyzją stoi głęboki namysł. Nawet jeśli wśród nabywców (lub potencjalnych nabywców) tego numeru są tacy, którzy czterech książek Jarosława Marka Rymkiewicza („Wieszanie”, „Kinderszenen”, „Samuel Zborowski” i „Reytan. Upadek Polski”) nie czytali, nawet jeśli jakiś „potencjalny nabywca”, widząc informację o „jakichś książkach” „jakiegoś J.M. Rymkiewicza” machnie ręką i wybierze inny tygodnik z inną twarzą na okładce, twarzą znajomą, np. Tuska Donalda, Kaczyńskiego Jarosława czy Muchy Joanny – to należało tetralogii poświęcić specjalną uwagę, bo jej przeczytanie/nieprzeczytanie to nie to samo, co przeczytanie/nieprzeczytanie jakiejkolwiek książki.

Rymkiewicz – czy się to nam podoba, czy nie – należy do autorów, którzy polską świadomość narodową...

3802

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]