Reklama

Olga Tokarczuk przyjedzie na Festiwal Conrada!

Olga Tokarczuk przyjedzie na Festiwal Conrada!

21.10.2019
Czyta się kilka minut
Laureatka literackiego Nobla jest naszym stałym gościem – będzie z nami również w tym roku. W najbliższy weekend spotka się z publicznością krakowskiego festiwalu literatury.
Olga Tokarczuk na ubiegłorocznym Festiwalu Conrada, Kraków, 24 października 2018 r. / fot. fot. Robert Słuszniak / ConradFestival.pl
Olga Tokarczuk na ubiegłorocznym Festiwalu Conrada, Kraków, 24 października 2018 r. / fot. fot. Robert Słuszniak / ConradFestival.pl
O

Olga Tokarczuk jest z Festiwalem Conrada od samego początku. W ciągu tych 11 lat Noblistka odbyła z nami wiele długich i frapujących rozmów, odpowiedziała na setki pytań i podpisała tysiące książek. Dlatego nie mogło jej zabraknąć także w tym roku.

Z dumą i olbrzymią radością ogłaszamy, że laureatka Nagrody Nobla Olga Tokarczuk będzie gościem 11. edycji Festiwalu Conrada. Spotkanie z pisarką odbędzie się w sobotę 26 października o godzinie 15.00 w centrum kongresowym ICE w Krakowie (ul. Marii Konopnickiej 17).

Na adres zapytajolge@biurofestiwalowe.pl można już wysyłać pytania do Noblistki – wybrane z nich zostaną jej zadane podczas spotkania. 

Z kolei w niedzielę 27 października o godzinie 10.00 Noblistka będzie podpisywać książki w Sali Mehofferowskiej Wydawnictwa Literackiego (ul. Długa 1, Kraków).

O naszym Festiwalu Olga Tokarczuk powiedziała kiedyś: „Podziwiam publiczność: jest tłumna, wymagająca i inteligentna. Obok siebie siedzą ludzie w różnym wieku i z różnych środowisk. Co ważne, wielu z nich przyjeżdża do Krakowa specjalnie na tę okazję. To właśnie ta publiczność nadaje atmosferę festiwalowi i sprawia, że robi się z niego święto literatury na miarę europejską”.

Serdecznie zapraszamy Państwa także na pozostałe wydarzenia Festiwalu – program na www.conradfestival.pl – oraz do bieżącego wydania „Tygodnika Powszechnego”, z Noblistką na okładce. W numerze o Oldze Tokarczuk piszą Ryszard Koziołek i Monika Ochędowska, publikujemy też napisany w 1996 roku dla „Tygodnika Powszechnego” tekst Olgi Tokarczuk pt. „Świat z odwrotnej strony”.

Zobacz także:


Spotkanie „O ruchu” z Olgą Tokarczuk podczas 10. edycji Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Conrada. Kraków, październik 2018 r. / Fot. Robert Słuszniak

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Krytyk literacki, stale współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym. Redaktor literacki Conrad Festival, doktorant na Wydziale Polonistyki UJ. Prowadzi podkast literacki „Book’s not dead”.

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Mam nadzieję, iż p. Ola (przeczytałem jej większość książek i to nie teraz tylko po ich ukazaniu się :)nie da się wrobić w polsko-polską wojenkę. Nie stanie się symbolem jednej strony politycznej. Czego Jej i sobie życzę!
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]