Olga Tokarczuk przyjedzie na Festiwal Conrada!

Laureatka literackiego Nobla jest naszym stałym gościem – będzie z nami również w tym roku. W najbliższy weekend spotka się z publicznością krakowskiego festiwalu literatury.

21.10.2019

Czyta się kilka minut

Olga Tokarczuk na ubiegłorocznym Festiwalu Conrada, Kraków, 24 października 2018 r. / / fot. Robert Słuszniak / ConradFestival.pl
Olga Tokarczuk na ubiegłorocznym Festiwalu Conrada, Kraków, 24 października 2018 r. / / fot. Robert Słuszniak / ConradFestival.pl

Olga Tokarczuk jest z Festiwalem Conrada od samego początku. W ciągu tych 11 lat Noblistka odbyła z nami wiele długich i frapujących rozmów, odpowiedziała na setki pytań i podpisała tysiące książek. Dlatego nie mogło jej zabraknąć także w tym roku.

Z dumą i olbrzymią radością ogłaszamy, że laureatka Nagrody Nobla Olga Tokarczuk będzie gościem 11. edycji Festiwalu Conrada. Spotkanie z pisarką odbędzie się w sobotę 26 października o godzinie 15.00 w centrum kongresowym ICE w Krakowie (ul. Marii Konopnickiej 17).

Na adres zapytajolge@biurofestiwalowe.pl można już wysyłać pytania do Noblistki – wybrane z nich zostaną jej zadane podczas spotkania. 

Z kolei w niedzielę 27 października o godzinie 10.00 Noblistka będzie podpisywać książki w Sali Mehofferowskiej Wydawnictwa Literackiego (ul. Długa 1, Kraków).

Adres URL dla Zdalne wideo

O naszym Festiwalu Olga Tokarczuk powiedziała kiedyś: „Podziwiam publiczność: jest tłumna, wymagająca i inteligentna. Obok siebie siedzą ludzie w różnym wieku i z różnych środowisk. Co ważne, wielu z nich przyjeżdża do Krakowa specjalnie na tę okazję. To właśnie ta publiczność nadaje atmosferę festiwalowi i sprawia, że robi się z niego święto literatury na miarę europejską”.

Adres URL dla Zdalne wideo

Serdecznie zapraszamy Państwa także na pozostałe wydarzenia Festiwalu – program na www.conradfestival.pl – oraz do bieżącego wydania „Tygodnika Powszechnego”, z Noblistką na okładce. W numerze o Oldze Tokarczuk piszą Ryszard Koziołek i Monika Ochędowska, publikujemy też napisany w 1996 roku dla „Tygodnika Powszechnego” tekst Olgi Tokarczuk pt. „Świat z odwrotnej strony”.

Zobacz także:

Dziękujemy, że nas czytasz!

Wykupienie dostępu pozwoli Ci czytać artykuły wysokiej jakości i wspierać niezależne dziennikarstwo w wymagających dla wydawców czasach. Rośnij z nami! Pełna oferta →

Dostęp 10/10

 • 10 dni dostępu - poznaj nas
 • Natychmiastowy dostęp
 • Ogromne archiwum
 • Zapamiętaj i czytaj później
 • Autorskie newslettery premium
 • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
10,00 zł

Dostęp kwartalny

Kwartalny dostęp do TygodnikPowszechny.pl
 • Natychmiastowy dostęp
 • 92 dni dostępu = aż 13 numerów Tygodnika
 • Ogromne archiwum
 • Zapamiętaj i czytaj później
 • Autorskie newslettery premium
 • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
89,90 zł
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]
Redaktor i krytyk literacki, stale współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”.