Reklama

Nobel dla Tokarczuk - prezent dla słuchaczy

Nobel dla Tokarczuk - prezent dla słuchaczy

10.10.2019
Czyta się kilka minut
Olga Tokarczuk w 2007 r. napisała dla „Tygodnika Powszechnego” opowieść wigilijną, którą na wydanym przez nas audiobooku przeczytała Anna Dymna. Przedstawiamy ją dziś Państwu: specjalnie dla słuchaczy Podkastu Powszechnego opowiadanie noblistki pt. „Droga chlebowa”.
Olga Tokarczuk / fot. Pako Mera / Leemage / East News
Olga Tokarczuk / fot. Pako Mera / Leemage / East News

Posłuchaj

L

Literacką nagrodę Nobla dla otrzymała Olga Tokarczuk. „Za narracyjną wyobraźnię, która z encyklopedyczną pasją przedstawia przekraczanie granic jako sposób życia” – tak swój wybór uzasadniła Akademia Szwedzka.

Dla słuchaczy Podkastu Powszechnego mamy z tej okazji specjalny prezent. Olga Tokarczuk w 2007 napisała dla „Tygodnika” opowieść wigilijną - opowiadanie pt. „Droga chlebowa”, które na wydanym przez nas audiobooku przeczytała Anna Dymna. Przedstawiamy je dziś Państwu.

Audiobook, z którego pochodzi nagranie, z opowieściami wigilijnymi m.in. Rabiha Alameddine, Jerzego Pilcha, Andrzeja Stasiuka, Edgara Kerata, czytanymi przez Marka Kondrata, Janusza Gajosa czy Jerzego Trelę, znajdą Państwo na stronie powszech.net/opowiesci. A serwis specjalny „Tygodnika” poświęcony Noblistce czeka pod adresem tygodnikpowszechny.pl/olgatokarczuk. Zapraszamy!

Posłuchaj także: o laureatach literackiego Nobla: Oldze Tokarczuk i Peterze Handke - opowiada krytyk literacki i dyrektor programowy Festiwalu Conrada Grzegorz Jankowicz

pobierz RSS Słuchaj w iTunes Słuchaj w Google Podcasts Słuchaj w Spotify Lecton

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy, tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie.

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca:


https://audiodelic.pl/

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz