Reklama

Odpowiedzialność czy wina

Odpowiedzialność czy wina

01.10.2012
Czyta się kilka minut
Nie trzeba wierzyć w zamach lub powtarzać tezy o „zdradzonych o świcie”, by mówić o katastrofie państwa. I o tym, że błędem byłoby ograniczanie jej tylko do 10 kwietnia.
P

Prezydencki tupolew rozbił się z mnóstwa powodów, wśród których były także zwyczaje panujące w 36. Pułku, system szkolenia załóg itd. Wkrótce po wypadku Centrum Operacyjne MSZ nie było w stanie przesłać ministrowi Sikorskiemu listy pasażerów, bo w resorcie... nie działała poczta elektroniczna („Zostaliśmy odcięci w ogóle, centrala od prądu, powikłania po pogodowej awarii” – tłumaczył szefowi dyplomacji jeden z podwładnych na nagraniu upublicznionym przed paroma miesiącami). Najważniejsza już wtedy osoba w państwie wracała do Warszawy z domku letniskowego własnym samochodem, bez ochrony, rozmawiając za kierownicą przez telefon komórkowy. Prokurator generalny spóźnił się na samolot. Nie było wiadomo, na jakich umowach międzynarodowych oprzeć dochodzenie i czy będzie ono wspólne – wyliczankę można ciągnąć, nie dochodząc wcale do tragicznej historii z zamianą zwłok Anny Walentynowicz i...

1900

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]