Reklama

Odnowa czy od nowa?

Odnowa czy od nowa?

21.09.2003
Czyta się kilka minut
Były premier Józef Oleksy został w sobotę, głosami 97 proc. delegatów, wybrany przewodniczącym mazowieckiego SLD. To jego drugi, po czerwcowym wyborze na wiceszefa Sojuszu, sukces polityczny. W partii, jak i poza nią, Oleksy postrzegany jest jako alternatywa dla Leszka Millera.
N

Nie kojarzony z rządem, a więc z jego porażkami, znany z krytycznych uwag wobec szefa SLD, jowialny i pogodny, wydaje się być tym, kogo partia potrzebuje, zwłaszcza na Mazowszu, gdzie była targana skandalami poprzedniego lidera Mariusza Łapińskiego. “Będzie wam dane przywództwo ludzkie, ciepłe, aczkolwiek będą bezwzględne wymagania" - mówił Oleksy po wyborze. W sobotę stał się osobą nr 2 w SLD i prawdopodobnym rywalem Millera w walce o przywództwo partii. Czy zjazd mazowieckich struktur Sojuszu oznacza początek końca afer w jego szeregach i odnowę partii? I czy faktycznie Miller ma się czego obawiać?

Sukcesy Oleksego wynikają z niezadowolenia działaczy obecną sytuacją Sojuszu, ale niekoniecznie sytuacją w Sojuszu. Oleksy nie jest też “młodym gniewnym" lewicy. Od początku tej formacji jest jednym z głównych jej liderów - pełnił najwyższe stanowiska tak w...

1794

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]