Reklama

Ładowanie...

Odjaniepawlanie. „Barka”, 2137 i memy z papieżem

14.11.2022
Czyta się kilka minut
W życiu Natalii papieża nigdy nie było, dopóki nie zaczęła z niego żartować. Te żarty cieszą ją chyba dlatego, że są tak popularne i autoironiczne. Bo ma wrażenie, że Polacy rzadko są autoironiczni.
Montaż największego na świecie pomnika Jana Pawła II. Częstochowa, 8 kwietnia 2013 r. WOJCIECH BARCZYŃSKI / FORUM
T

Telewizja Religia TV. Początek drugiej dekady XXI wieku oraz początek pewnego zjawiska, które na przestrzeni lat zadomowi się na dobre w polskiej kulturze.

„W internecie są obrażani ludzie święci. Chciałbym się odnieść do Jana Pawła II, który jest obrażany przez forum wykop.pl, forum lewacko-terrorystyczne, i nikt z tym nic nie może zrobić” – mówi jeden z telefonujących.

Przytakuje mu dziewczyna, która przedstawia się jako Jagoda. Zaczy­na swoją tyradę przeciwko osobie „­szkalującej papieża”. Ksiądz prowadzący program uśmiecha się, rozbawiony i chyba ucieszony wyrazem oddania papieżowi.

„No i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie ,chyba nie pomyślałes nawet co robisz i kogo obrażasz” – mówi Jagoda.

Nagranie z programu staje się...

15897

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]