Reklama

Oczyma Latarnika

Oczyma Latarnika

12.07.2011
Czyta się kilka minut
Któż tego słuchał? Przyznajmy się: chyba nie każdy.
P

Przemówienie premiera Tuska w Parlamencie Europejskim zostało zresztą streszczone bez wysiłku, w trzech zgrabnych zdaniach, może w pięciu. W ciągu kilku minut pokazano wszystko, co trwało przecież godzinami. Bez cienia wysiłku, by wydarzenie poddać Wielkiej Analizie.

Była to - jak już wiemy - bardzo poprawna mowa, niczym pozornie nieszokująca i przynosząca mało. Jak zresztą większość krzepiących przemów tego typu, z okazji rozpoczęcia roku szkolnego choćby. Występ premiera przyjęto na sali obrad z nieinteresującym entuzjazmem. O to, jak nieinteresujące może stać się interesujące, postarał się europoseł Ziobro z kolegami. Jego wystąpienie część rodaków przyjęła z dumą, część z minami kwaśnymi, a pan premier ukrył twarz w dłoniach i był to akurat gest interesujący wszystkich, nawet tych niezainteresowanych.

A potem wyjęto z kobiałek truskawki,...

4066

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]