Reklama

O tym, co niemoralne

O tym, co niemoralne

09.11.2020
Czyta się kilka minut
Pandemia uświadomiła nam, że jakość rządów to sprawa życia i śmierci.
J

Jeśli państwo jest źle zorganizowane i źle rządzone, jeśli interesy partyjne przeważają nad społecznymi, to nie ma siły – ofiar jest więcej. Tak jest na co dzień, ale dopiero w okresie pandemii widzimy to jak na dłoni.

Jest wiele przyczyn, dla których wybuch gniewu nastąpił właśnie teraz. Oprócz tych bezpośrednich, jedną z najważniejszych było to, co działo się w polityce przez ostatnie pół roku: najpierw próba zorganizowania „na siłę” wyborów prezydenckich, potem przebieg kampanii wyborczej, w której rządzący podkreślali, że wirus nie jest już zagrożeniem i że trzeba się strzec zupełnie innych „wirusów”, wreszcie przedłużająca się rekonstrukcja rządu, a tak naprawdę trwające tygodniami przepychanki w łonie sprawującej władzę koalicji. Wszystkie te poczynania – powiedzmy to wprost – były niemoralne. A to ostatnie było niemoralne w dwójnasób: widać było, że wirus gwałtownie się...

4123

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]