Reklama

Ładowanie...

O pięknie

22.08.2022
Czyta się kilka minut
M

Musimy dziś wrócić do kwestii kluczowej dla naszej sytuacji na arenach dyscyplin uprawianych na planecie – od polityki aż po futbol. Oto – popatrzmy – problemem powszechnie znanym, ale jednak nie omówionym, jak mniemamy, wystarczająco, jest tutejsza dzietność. Każdy przyzna, że jest to dyscyplina narodowo kluczowa, wywołująca, co oczywiste, liczne dyskusje, ale też będąca powodem przeróżnych decyzji partyjno-kościelno-rządowych na szczeblu tak krajowym, jak i regionalnym, wojewódzkim czy powiatowym.

Na początek musimy jednak powiedzieć, że osobliwa, wstrętna muzyka nie tylko tych zdań, ale słowa „dzietność”, na tyle przykuwa uwagę, że z trudem skupiamy się na jego znaczeniu. Uważamy, a jest to spostrzeżenie godne Kopernika, że z powodu brzydoty słowa „dzietność” dzietność spada i jest nas, Polaków, jakby coraz to mniej. Wydaje się, że estetyka opisu na froncie walki z niżem...

4293

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]