Reklama

O ostrożności

O ostrożności

05.07.2021
Czyta się kilka minut
Z

Z błyskotliwymi myślami trzeba uważać, bo zawsze mogą stać się cudzą własnością. Ma się takich myśli niewiele, czasem dwie, trzy na całe życie, więc tym bardziej żal. Nie dziwmy się inteligentnym mrukom – ostrożnie niosą dzban swojej inteligencji, nie gubiąc po drodze ani kropli.

Oczywiście, zdarzają się ludzie szczodrzy i wolni, którzy dzielą się tym, co przyjdzie im do głowy, niczego w zamian nie oczekując. Ludzi takich przyjemnie jest obserwować: jak zapalają się w rozmowie, jak ich oczy zaczynają błyszczeć, jak szybko i z nonszalancją wyrzucają z siebie sformułowania, które warto by zapisać, a po chwili sami już nie pamiętają, co mówili, i jeśli nikt tego nie utrwalił, to przepadło. Ludzie szczodrzy nigdy nie żałują, że czegoś nie zapisali. Za chwilę pojawi się nowa myśl, czy będzie przenikliwa, to się okaże, jeśli nie, zjawi się kolejna. Myślę tu o ludziach-gejzerach –...

4133

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]