Reklama

O bombach

O bombach

05.03.2017
Czyta się kilka minut
Dziś, dzięki naszej niezwykłej przenikliwości, ogromnemu oczytaniu i powodowaniu się wyłącznie dobrocią, dobro to bowiem nasza specjalność, zastanowimy się między innymi, czymże różnią się czasy dzisiejsze od czasów dawnych.
R

Rzecz jasna nie jesteśmy Gospodarzem, by operować słowem skrzydlatym na takim poziomie ogólności, więc by wyrazić się precyzyjniej, idzie nam o reakcje ludów na informacje. Dawniej i dziś. To takoż, trzeba przyznać, jest zagadnienie szalenie rozległe, więc zawęźmy je teraz do oporu – zastanówmy się zatem nad rodzajem informacji medialnej, zwanej „bombą z opóźnionym zapłonem”. Owa parabola – zakładamy – jest jasna dla każdego naszego Czytelnika, więc darujemy sobie teraz objaśnienia, czymże jest bomba z opóźnionym zapłonem w branży medialnej czy politycznej.
Nie ulega chyba wątpliwości, że dostęp – weźmy na to Słowian starożytnych – do wiadomości w ogóle, a zwłaszcza do wiadomości tego typu, był więcej niż skromny. W puszczach, które owej doby porastały tereny nam bliskie – zważmy – nie działały żadne media prócz kukułki. Dla przykładu: fakt, że nadchodzi wiosna, był niejako...

4030

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]