Reklama

Ładowanie...

NInA bierze wszystko

01.09.2009
Czyta się kilka minut
Trudno nie łączyć działalności Narodowego Instytutu Audiowizualnego z krucjatą, jaką rząd prowadzi przeciwko telewizji publicznej. Decyzja o przejęciu dawnych zasobów Radiokomitetu to dla TVP dotkliwy cios.
P

Po strajku pracowników radiowej Dwójki i protestach środowisk twórczych przeciwko likwidacji TVP Kultura rząd postanowił zmienić postawę wobec mediów publicznych z biernej na czynną, a mówiąc precyzyjnie - na interpasywną (wywołuje się pozory działania, ale sytuacja się nie zmienia). Premier Donald Tusk obiecał pomoc finansową dla anten misyjnych. Na jego wniosek ministerstwo kultury wyasygnowało 3 mln zł dla TVP Kultura i 2 mln dla Dwójki. W zamyśle premiera i ministra interwencja rządu ma mieć charakter doraźny. Chodzi o to, by zapewnić antenom w miarę stabilną sytuację finansową do końca roku. Duża część pieniędzy dla Kultury przejdzie przez utworzony w kwietniu Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA).

Narodowy pośrednik

Pracownicy radia i telewizji przyjęli deklarację rządu z umiarkowanym entuzjazmem. Dzięki...

9205

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]