Reklama

NInA bierze wszystko

NInA bierze wszystko

01.09.2009
Czyta się kilka minut
Trudno nie łączyć działalności Narodowego Instytutu Audiowizualnego z krucjatą, jaką rząd prowadzi przeciwko telewizji publicznej. Decyzja o przejęciu dawnych zasobów Radiokomitetu to dla TVP dotkliwy cios.
P

Po strajku pracowników radiowej Dwójki i protestach środowisk twórczych przeciwko likwidacji TVP Kultura rząd postanowił zmienić postawę wobec mediów publicznych z biernej na czynną, a mówiąc precyzyjnie - na interpasywną (wywołuje się pozory działania, ale sytuacja się nie zmienia). Premier Donald Tusk obiecał pomoc finansową dla anten misyjnych. Na jego wniosek ministerstwo kultury wyasygnowało 3 mln zł dla TVP Kultura i 2 mln dla Dwójki. W zamyśle premiera i ministra interwencja rządu ma mieć charakter doraźny. Chodzi o to, by zapewnić antenom w miarę stabilną sytuację finansową do końca roku. Duża część pieniędzy dla Kultury przejdzie przez utworzony w kwietniu Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA).

Narodowy pośrednik

Pracownicy radia i telewizji przyjęli deklarację rządu z umiarkowanym entuzjazmem. Dzięki...

9205

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]