Reklama

Przedawkowanie w słusznej sprawie

Przedawkowanie w słusznej sprawie

23.09.2013
Czyta się kilka minut
Coraz więcej kultury w sieci: otwarte archiwa, łatwiejszy dostęp do treści. Ale już wiemy, że internet nie czyni cudów. Bo miłośników kultury wcale nie przybywa.
Kadry z filmu Juliana Antonisza „Ostry film zaangażowany” (1979) – komentarz do niskiej frekwencji na ówczesnych wydarzeniach kulturalnych. Dostępny na ninateka.pl
W

Właśnie ruszyła Ninateka – multimedialny kombinat kulturalny, działający on-line i dający wolny, a także wygodny dostęp do archiwów polskiej kultury. Stworzona przez Narodowy Instytut Audiowizualny, oferuje dwa tysiące materiałów: współczesnych filmów, muzyki, tekstów, obrazów. To na początek – z czasem zasoby Ninateki będą rosły.
Serwis przypomina połączenie biblioteki, domu kultury, miejsca rozrywki i edukacji – może być ambitnym zastępstwem wieczornego oglądania telewizji, indywidualnym wirtualnym uniwersytetem, uzupełnieniem zajęć szkolnych dla młodzieży albo biletem do kultury dla osób, które mieszkają daleko od ośrodków miejskich.
Ninateka spełnia standardy nowoczesnej cyfrowej instytucji i nawet jej skromne zasoby (dwa tysiące materiałów to kropla w oceanie milionów plików dostępnych w sieci w każdej chwili) nie przeszkadzają cieszyć się, że przybywa nam otwartej...

17387

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]