Reklama

Telewizja trwa

Telewizja trwa

28.05.2012
Czyta się kilka minut
TVP znalazła się na wirażu, z którego nie może wyjść cała. Źle zarządzany, generujący milionowe straty, upolityczniony i przestarzały moloch musi przejść reformę szokową. Chyba że nie chce przetrwać.
Kulfon oraz Jacek i Agatka w Muzeum Telewizji Polskiej Fot. Piotr Wygoda / East News
T

Telewizja publiczna przeżywa największą od czasu odzyskania niepodległości zapaść finansową. Na posiedzeniu senackiej komisji kultury jej prezes Juliusz Braun ujawnił, że ubiegły rok spółka zamknęła stratą w wysokości 88 mln zł, zaś na ten rok przewiduje stratę 60 mln. Zdaniem Brauna główną przyczyną regresu jest drastyczny spadek wpływów z abonamentu, które zmalały w ciągu pięciu lat ponad dwukrotnie: z 515 mln zł w 2007 r. do 205 mln w roku ubiegłym, co stanowi zaledwie 13 proc. budżetu firmy. Zarząd próbował ratować sytuację sprzedażą nieruchomości, jednak wycenianych na ok. 50 mln zł działek i budynków jak dotąd nikt nie chce kupić.

ZATAJONE MILIONY

Jeszcze bardziej smętny obraz wyłonił się z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Kontrolerzy ujawnili rażące nieprawidłowości i nadużycia w zarządzaniu mieniem spółki. NIK zakwestionowała sprawozdania...

9588

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]