Reklama

Ładowanie...

Nieodwracalne

25.03.2007
Czyta się kilka minut
Wydawać by się mogło, że po wybitnych "Braciach Susanne Bier trudno będzie stworzyć dzieło podobnej wielkości. "Tuż po weselu pokazuje jednak, że jej artystyczna forma wciąż rośnie.
N

Na indyjskiej ulicy, przy starym samochodzie dziesiątki dzieci czekają na jedzenie. Jak co dzień odwiedza je Jacob Petersen, duński wolontariusz. Przed wieloma laty wyjechał z ojczyzny, by ratować dzieci ulicy, sieroty żyjące w skrajnym ubóstwie. W Bombaju Jacob prowadzi szkołę, tworząc swym podopiecznym namiastkę normalnego życia. Nad jego organizacją wisi jednak widmo upadku, gdyż konta bankowe świecą pustkami. Ratunkiem ma być podróż do Danii, gdzie Petersen spotka się z biznesmenem, chcącym wspomóc jego działalność. Więc Jacob leci do ojczyzny, opuszczając na kilka dni Pramoda, ukochanego chłopca, który wkrótce obchodzić będzie ósme urodziny.

W filmie Susanne Bier świat jawi się jako jedność przeciwieństw. Reżyserka zaprasza nas na zakurzoną indyjską ulicę, wprowadza do pokoju, w którym śpi kilkadziesięcioro dzieci - głodnych, pozbawionych wszelkich wygód...

5905

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]