Reklama

Nie tylko środki nadzwyczajne

Nie tylko środki nadzwyczajne

02.01.2005
Czyta się kilka minut
Dwóch i pół roku więzienia dla byłego wiceministra spraw wewnętrznych, dwóch lat dla byłego regionalnego szefa rządzącej partii oraz półtora roku dla eksposła tegoż ugrupowania - takich kar zażądała w ub. tygodniu prokuratura w procesie w sprawie tzw. przecieku starachowickiego (powiadomienia lokalnych polityków powiązanych z miejscową mafią o planowanej przeciwko niej akcji policji).
N

Na dodatek - ze względu na wyjątkowość sprawy - kary pozbawienia wolności mają być bezwzględne, a więc nie “w zawieszeniu". “Po raz pierwszy jest szansa na wywołanie w społeczeństwie poczucia, że w Polsce w konfrontacji z przestępstwem zwycięża prawo. Że zakończył się okres, kiedy jest władza i hołota, uprzywilejowani i podporządkowani. Niech zaczną się bać ci, którzy przekonani są o swej bezkarności" - mówił przed sądem prokurator.

W Łodzi prokuratura doprowadziła do tymczasowego aresztowania Andrzeja Pęczaka, również parlamentarzysty rządzącej wciąż partii, ponieważ zarzuca mu przyjęcie łapówki w zamian za zapewnienie korzystnego przebiegu przetargu na zakłady energetyczne z grupy G-8 rosyjskim firmom.

W Opolu prokuratura uparcie rozpracowuje korupcyjny układ z udziałem lokalnych polityków, przedsiębiorców i samorządowców. Za kraty trafiają...

2263

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]