Reklama

Niby-rozwód

Niby-rozwód

18.12.2006
Czyta się kilka minut
Roman Giertych napisał do swoich młodszych kolegów z Młodzieży Wszechpolskiej list, w którym oświadczył, że odtąd Liga Polskich Rodzin zrywa z nimi związki polityczne. "Działalność polityczna musi być oddzielona od wychowawczej, gdyż w przeciwnym wypadku będziemy ponosić odpowiedzialność za błędy tych, których wychowujemy - czytamy w liście prezesa LPR.
G

Gest Giertycha łatwo się tłumaczy kłopotami, w jakie popadła jego partia po niedawnym ujawnieniu filmu z neonazistowskiego pikniku w Zabrzu, w którym uczestniczyli członkowie Młodzieży Wszechpolskiej. Nie były to zresztą pierwsze tego typu ekscesy MW. Szef LPR-u uznał po prostu, że tego rodzaju informacje źle wpływają na wizerunek jego partii. Można byłoby to skwitować słowami: system demokratyczny wymusza na ekstremistach samoograniczenia - i dobrze.

A jednak pociągnięcie ministra edukacji nie jest tak jednoznaczne. Po pierwsze, już zapowiedział utworzenie nowej LPR-owskiej młodzieżówki, do której będą mieli wstęp nieskompromitowani działacze Młodzieży Wszechpolskiej. Po drugie, z niezbyt jasnych wypowiedzi liderów LPR zdaje się wynikać, że będzie można łączyć działalność polityczną w nowej młodzieżówce z działalnością wychowawczą w MW. Po trzecie, politykom...

1802

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]