Reklama

Nergal z wilczym biletem

Nergal z wilczym biletem

11.10.2011
Czyta się kilka minut
Dobry czas dla Nergala trwa.
W

Wokalista Behemotha na koncercie post-dyskotekowego zespołu Times New Roman nałożył stułę i parodiował uzdrawianie chorych, po czym wszystko potoczyło się zgodnie z planem: fotografowie zrobili zdjęcia, sprawa wywołała poruszenie, oburzeni poczuli się oburzeni jeszcze bardziej.

Nie wiem, czy Nergal podróżuje po piekle, czy w domowych pieleszach posiada antyklęcznik, na którym żarliwie wypowiada bluźnierstwa. Nawet jeśli to nie ma nic wspólnego z szatanem, który - jak napisał ks. Adam Boniecki - raczej nie pojawia się w diabolicznym dekorze, sztucznym dymie i przy akompaniamencie metalu, z pewnością zachowanie muzyka jest nieprzyzwoite.

W takich sytuacjach nie ma dobrych wyjść: jedna z najważniejszych reguł życia społecznego powiada, że negacja wzmacnia istnienie. Im bardziej protestujemy przeciwko Nergalowi, tym bardziej jego obecność staje...

1483

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]