Reklama

Nasze Roskilde

Nasze Roskilde

18.07.2006
Czyta się kilka minut
Nareszcie Polska jest na muzycznej mapie Europy. Przynajmniej jeśli chodzi o kartografię rockrollowo-rozrywkową.
Sigur Ros
P

Po odwołaniu występu The Rolling Stones w Warszawie, Heineken Open'er Festival mógł stać się największym i najważniejszym koncertowym wydarzeniem tego roku w Polsce. Organizatorzy wykorzystali szansę, zapraszając wykonawców wystarczająco znanych, aby przyciągnąć masową publiczność, ale jednocześnie na tyle oryginalnych i niezależnych, aby określenie "twórca alternatywny" nie brzmiało przy nich jak wyświechtany frazes.

Najlepsze koncerty w Gdyni dali twórcy z dwóch odmiennych muzycznych światów. Z tego pierwszego, w którym głównym celem jest zabawienie i rozgrzanie widza, najlepiej wypadła grupa Basement Jaxx. Tandem żonglujący stylami niczym płytami na didżejskim stole, któremu wyobraźni muzycznej starczyłoby dla kilku dobrych wykonawców, zafundował widowni krótkie, ale za to niesłychanie dynamiczne i żywiołowe widowisko.

Do drugiego...

4917

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]