Reklama

Nadleśnictwo Erewań

Nadleśnictwo Erewań

02.03.2020
Czyta się kilka minut
Szef firmy odpowiadającej za PR Lasów Państwowych zamieszczał wpisy na facebookowej stronie atakującej ekologów. Również w oficjalnych przekazach leśnicy uciekają się do manipulacji, żeby oczernić obrońców przyrody.
Linia energetyczna w okolicach Gnilca. Padające drzewa zrywały ją od wielu lat, grudzień 2019 r. MICHAŁ KSIĄŻEK
F

Facebookowy fanpage „Mieszkańcy Puszczy” wyglądał jak lokalna inicjatywa części mieszkańców Puszczy Białowieskiej, tych sprzyjających wycince i gospodarce leśnej. Obrywało się tam działaczom organizacji ekologicznych. Błąd Facebooka ujawnił, że wpisy zamieszczał szef firmy PReal’s, która jednocześnie odpowiadała za pi-ar Regionalnej Dyrekcji LP w Białymstoku. Ta wiadomość to jeszcze jeden powód, by do informacji płynących z Lasów Państwowych odnosić się z dystansem. Wystarczy przyjrzeć się zeszłorocznym doniesieniom z Puszczy Białowieskiej.

Żubr

W lutym w Puszczy drzewo spadło na cielę żubra. Zdarza się. Dwa lata temu drzewo zabiło żubra w Bieszczadach. Tam leśnicy uznali to za przypadek. Na Podlasiu interpretacja poszła znacznie dalej.

„To zdarzenie pokazuje, że mamy do czynienia z rzeczywistym zagrożeniem, któremu niestety nie możemy w pełni realnie...

10517

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Kiedy czytam takie informacje, już niejedną, zastanawiam się jak mogą wielebni żyć w świadomym kłamstwie? Czy to ich nie uwiera? Czego więc wymagać od zwykłego śmiertelnika? Co też widać dookoła.

Słowa "ksiądz" i "kapelan" pojawiają się w jednym akapicie tekstu, w kontekście rzekomego pobicia. Całość dotyczy Lasów Państwowych i szczególnego sposobu rozumienia słowa "prawda" przez przedstawicieli tego przedsiębiorstwa. Pański komentarz ma się nijak do artykułu i jest żywą ilustracją roli Trzeciego Rodzaju Prawdy (według Tischnera) w służbie hejtu. Po prostu czysty trolling.

...bo też wspomniałem o biskupach, że to episkopat inicjował a plebani w całej Polsce prowadzili ledwie kilka lat temu w kościołach akcję zbierania podpisów pod protestem przeciwko poddaniu LP rygorom prawa handlowego i ustanowienia realnego nadzoru nad tą firmą - rzecz to bez precedensu, niech Sz. P. sam sobie zada pytanie dlaczego i sam/a na nie odpowie

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]