Reklama

Na włosku

Na włosku

01.03.2021
Czyta się kilka minut
Długi, strach przed eksmisją i uzależnienie od pomocy rządowej. To codzienność milionów bezrobotnych Amerykanów.
Centrum dystrybucyjne banku żywności w kalifornijskim mieście Alameda, 24 lutego 2021 r. JOHN G. MABANGLO / EPA / PAP
W

W czasach epidemii Gwen Turos pozbyła się wstydu. Raz w miesiącu jedzie autem do banku żywności i bierze, co dają: jedzenie w puszkach, świeże warzywa, ryż, makaron.

Dla podratowania domowego budżetu wyprzedała też sporo mebli i zaczęła oddawać krew za pieniądze. W stacji krwiodawstwa była dotąd sześć razy. Choć czuła się potem słaba, uważa, że warto. Dzięki temu zarobiła 360 dolarów: prawie tyle, ile kosztuje składka na polisę zdrowotną jej żony (Gwen żyje w małżeństwie jedno­płciowym). Bieżących wydatków jest zresztą więcej – Gwen spłaca kredyt hipoteczny, rata wynosi 1,4 tys. dolarów.

Równia pochyła

Przed epidemią nie musiała się martwić o pieniądze. Przez 22 lata pracowała nieprzerwanie przy realizacji Festiwalu Szekspirowskiego – jednego z najbardziej znanych wydarzeń teatralnych na Zachodnim Wybrzeżu USA. Jako inspicjentka zarabiała ponad 5 tys. dolarów...

15897

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]