Reklama

Na kawie z Panem Bogiem

Na kawie z Panem Bogiem

07.04.2014
Czyta się kilka minut
W Niedzielę Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień.
C

Czas wstydu, kiedy przychodzi nam patrzeć na skutki naszej grzeszności, a jednocześnie czas radości, gdy ponownie usłyszymy, jak Jezus mówi: „Ojcze, odpuść im, bo nie wiedzą, co czynią”. Zatem Niedziela Męki Pańskiej, jak żadna inna, ukazuje najgłębszą prawdę o chrześcijaństwie, a to dlatego, że pokazuje, jakim naprawdę jest Bóg. W pierwszej modlitwie eucharystycznej o tajemnicy pojednania czytamy: „Byliśmy umarli z powodu grzechu i niezdolni zbliżyć się do Ciebie, ale Ty dałeś nam najwyższy dowód swego miłosierdzia, gdy Twój Syn, jedyny Sprawiedliwy, wydał się w nasze ręce i pozwolił się przybić do krzyża”. A zatem to wydawanie się Jezusa w nasze ręce trwa po dziś dzień. Nie jest sprawą przeszłości.
Zarówno apostołowie opuszczający Jezusa, ci, którzy wydali na Niego wyrok śmierci i go wykonali, jak i my dzisiaj, idąc ich śladem, staramy się na różne sposoby jeśli nie zniszczyć...

3076

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]