Reklama

Moja mała katedra

Moja mała katedra

22.05.2006
Czyta się kilka minut
Odkąd kardynał Ratzinger został papieżem, ks. Gerard Sobota, proboszcz parafii w Kątach Opolskich, do której należy kościół w Choruli, niemal ciągle sięga pamięcią do dnia 26 czerwca 1983 r.
G

Grzało czerwcowe słońce. Od wizyty Papieża Jana Pawła II w świętym dla każdego Ślązaka miejscu - na Górze Świętej Anny (jak mówią Ślązacy, Annaberg) - minął niespełna tydzień. A tu kolejny dar niebios: ksiądz biskup Alfons Nossol (dziś arcybiskup) postanowił przywieźć do Choruli ważnego kardynała z samego Rzymu - Josepha Ratzingera, wówczas prefekta Kongregacji Nauki Wiary. Znakomity gość po uroczystościach na Annaberg wmurować miał w Choruli kamień węgielny pod budowę kościoła, wcześniej poświęcony przez papieża Jana Pawła II.

Nikt się tej wizyty nie spodziewał. O przyjeździe kardynała Ratzingera ks. Sobota dowiedział się wieczorem.

- Nikt też nie mógł przypuszczać, że kard. Ratzinger będzie następcą Jana Pawła II - mówi ks. Sobota. - Gdybyśmy wiedzieli, kim będzie w przyszłości, to pewnie jakiś zawodowy fotograf przez nas zaangażowany, a nie...

5951

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]