Reklama

Zapomnieć się nie da

Zapomnieć się nie da

27.11.2005
Czyta się kilka minut
Firma ogrodnicza z podwrocławskich Siechnic pozwała Skarb Państwa, domagając się 12 mln złotych odszkodowania za zatopione podczas powodzi tysiąclecia w 1997 r. szklarnie pełne kwiatów. Sąd Najwyższy uznał, że skoro już na dwa dni przed zalaniem miasta wiadomo było, że woda uderzy we Wrocław z niespotykaną siłą, niepowiadomienie o zbliżającym się kataklizmie jest winą funkcjonariuszy państwa.
O

Orzekł też, że prawo do odszkodowań ze strony Skarbu Państwa mają również inne osoby i instytucje, które poniosły straty podczas powodzi sprzed ośmiu lat. Suma odszkodowań będzie liczona w miliardach.

Jak powódź z 1997 r. zmieniła społeczność Dolnego Śląska? Czy przypominają ją tylko opowieści jej uczestników, czy też ciągle naprawiane szkody? Czy wykupienie polisy ubezpieczeniowej stało się jednym z podstawowych wydatków?

Woda o 4.30

- Widzi pani tę wielką jaszczurkę na mapie? Tam, gdzie jej głowa, woda rozlała się najszerzej i stała dłużej niż na innych terenach Opolszczyzny - mówi Tadeusz Cygan, dyrektor Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu. Na tym obszarze rozpościerają się gminy Lubsza i Popielów. - Brałem udział w akcji ratunkowej i widziałem rzeczy niecodzienne. Na suchych...

17446

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]