Reklama

Miłość i śmierć

Miłość i śmierć

29.11.2011
Czyta się kilka minut
Na pytanie, dlaczego akurat teraz prezes zaczął mówić o karze śmierci, odpowiedzi jest kilka.
P

Po pierwsze, jego marzenie wywołane skrajnym poirytowaniem trudno wypreparować z kontekstu, w którym tkwi zabijany. Nie ma potrzeby snucia i tworzenia teoretycznych list ofiar irytacji prezesa, skoro taka lista jest gotowa, i jest na niej - ani chybi - Jacek Kurski.

Kary za to, co europoseł dziś robi, przewidziane w niegdyś używanych kodeksach, zostały w istocie zniesione. Sama zdrada i odszczepieństwo, czy - jak byśmy to nieco archaicznie ujęli - "rozbijactwo", za które aplikowano kulkę, zostały przez Kurskiego wzbogacone ciężkim molestowaniem partii. "Kochałem tę partię, oddałem jej najlepsze lata i pomysły", powiedział on z uniesieniem w piątkowym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". W ten sposób na wschód od Żelaznej Kurtyny nikt swych uczuć nie formułował od dobrych 60 lat. Miłość do partii wyznana w pierwszym zdaniu rozmowy, a zatem będąca emocją...

4080

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]