Reklama

Druga przemiana Prezesa

Druga przemiana Prezesa

04.10.2011
Czyta się kilka minut
Prawo i Sprawiedliość po raz kolejny przegrywa wybory. Czy przemiany prezesa Kaczyńskiego są tak nieskuteczne?
Jarosław Kaczyński / fot. KP PiS
W

Wiosna 2010 r. Ustawka dla tabloidu. Prezes w otoczeniu dzieci na komunijnym przyjęciu córki Elżbiety Jakubiak. Prezes ciepło mówi o Gierku i wygłasza przyjacielską odezwę do Rosjan.

Jesień 2011 r. Prezes otoczony przedszkolakami, mający dobre słowo dla Janusza Lewandowskiego czy Jerzego Buzka, którzy grają w ekipie PO, unikający komentowania hipotez o zamachu w Smoleńsku.

Po przegranej walce o prezydenturę Kaczyński sarkał na własną kampanię. Słynne stało się jego tłumaczenie, że był na proszkach, co utrudniało mu chłodną ocenę wybranej strategii. Tyle że i tym razem prezes idzie podobnym kursem. Dlaczego?

Wehrmacht przecieka

Tak jak wtedy, decydują o tym sondaże. One rządzą polityką, wyznaczając kierunki również dla Kaczyńskiego i jego partii. Jest to o tyle ciekawe, że środowisko skupione...

13975

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]