Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Między dawnymi i młodszymi laty

Między dawnymi i młodszymi laty

09.05.2004
Czyta się kilka minut
W Krakowie co roku na wiosnę grają obok siebie uznani mistrzowie i jazzowa młodzież. Atmosfera jak w domu - nie ma rywalizacji, mizdrzenia i zadęcia. Jest tylko radość wspólnego muzykowania.
J

Jazz, jak mówił kiedyś Bill Evans, nie wyraża się w “co", ale “jak". W tym “jak" mieści się rytm, rozkołysanie, żarliwość zaprawiona szczyptą ironii, a ponad wszystko zmysł wolności, która próbuje przechytrzyć (oczarować, rozbroić śmiechem...) nieubłagane Parki. Chytrości nabiera się z wiekiem, dlatego właśnie jazz stoi tymi, którzy niemało przeżyli, ale nie stali się “starymi wkurzonymi".

Dobrze wie o tym niezmordowany Grzegorz Motyka z Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, który już po raz dziesiąty zorganizował festiwal “Starzy i młodzi, czyli Jazz w Krakowie", by umożliwić młodym spotkanie z tymi, którzy posiedli sekrety magii. Dziesiątka okazała się dla festiwalu szczęśliwa, co można chyba tłumaczyć tym, że także jego budżet powiększył się o jedno zero.... Nigdy dotąd nie udało się sprowadzić tak znakomitych gwiazd, nigdy program nie był tak...

6162

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]