Reklama

Między dawnymi i młodszymi laty

Między dawnymi i młodszymi laty

09.05.2004
Czyta się kilka minut
W Krakowie co roku na wiosnę grają obok siebie uznani mistrzowie i jazzowa młodzież. Atmosfera jak w domu - nie ma rywalizacji, mizdrzenia i zadęcia. Jest tylko radość wspólnego muzykowania.
J

Jazz, jak mówił kiedyś Bill Evans, nie wyraża się w “co", ale “jak". W tym “jak" mieści się rytm, rozkołysanie, żarliwość zaprawiona szczyptą ironii, a ponad wszystko zmysł wolności, która próbuje przechytrzyć (oczarować, rozbroić śmiechem...) nieubłagane Parki. Chytrości nabiera się z wiekiem, dlatego właśnie jazz stoi tymi, którzy niemało przeżyli, ale nie stali się “starymi wkurzonymi".

Dobrze wie o tym niezmordowany Grzegorz Motyka z Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, który już po raz dziesiąty zorganizował festiwal “Starzy i młodzi, czyli Jazz w Krakowie", by umożliwić młodym spotkanie z tymi, którzy posiedli sekrety magii. Dziesiątka okazała się dla festiwalu szczęśliwa, co można chyba tłumaczyć tym, że także jego budżet powiększył się o jedno zero.... Nigdy dotąd nie udało się sprowadzić tak znakomitych gwiazd, nigdy program nie był tak...

6162

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]