Reklama

Miasto bez wizji

Miasto bez wizji

14.10.2013
Czyta się kilka minut
Rządzący stolicą nadal uważają, że wystarczy kilka nowych dróg, jakiś most, kolejny fragment metra. Mieszkańcy chcą czegoś więcej: udziału w rządzeniu.
Warszawa, październik 2012 r. Fot. Marek Zalejski
W

Warszawskie referendum, przesadnie okrzyknięte wydarzeniem roku w polskiej polityce, wpisało się w jej teatralizację, spełniło oczekiwania wyraziście wyznaczonych linii podziału oraz spersonalizowanego sporu. PiS i PO zagrały zgodnie z przewidywaniami. A jednak przebieg kampanii referendalnej i sam wynik głosowania przyniosły również coś nowego.
STARE KONTRA STARE
Hanna Gronkiewicz-Waltz zachowa stanowisko, a uwaga komentatorów skupia się na tym, co ten wynik oznacza dla PO. Czy uda się zatrzymać spadek popularności, czy też rządząca partia będzie dalej dryfowała? A może będzie to impuls do zmian w jej polityce, bo referendum pokazało, że pod presją utraty władzy Platforma potrafi zrobić niejedno? Rozpisanie referendum pokazało niewątpliwie, że proces zużywania się partii rządzącej postępuje. Że traci ona swój „powab”, także wśród wyborców wielkich miast...

8296

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]