Reklama

Małpy Wschodu i Zachodu

Małpy Wschodu i Zachodu

11.11.2013
Czyta się kilka minut
Gwałtowna reakcja naukowego eksperta Prawa i Sprawiedliwości na tablicę umieszczoną w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, a przedstawiającą schematycznie ujęte sylwetki pary małp wąskonosych – skłania do garści spostrzeżeń.
J

Jak powszechnie wiadomo, nawet tym, którzy do muzeów nie chadzają, tablica owa wedle eksperta jest, a raczej była – bowiem muzeum rzecz wyniosło na zaplecze – „promocją pornografii i pedofilii”. Sprawą zajmuje się prokurator czterdziestomilionowego kraju we wschodnim środku Europy. Oto „promocja” ta – wedle eksperta – ma polegać na oznakowaniu, takoż schematycznym, bo kropkami, szczególnie wrażliwych na dotyk miejsc na ciałach małp tu wspomnianych. Nie ulega kwestii – do tego opinia publiczna już się zdążyła przyzwyczaić – iż eksperci naukowi PiS widzą i czują inaczej niż eksperci innego chowu.
Nie ulega żadnej kwestii, że wskazywanie – zwłaszcza małpom, a osobliwie małpom wąskonosym, wyposażonym w ogromne mózgi i zaawansowane systemy nerwowe – miejsc w ich ciałach na dotyk wrażliwych nie może być dla nich nowiną. Rzec trzeba, że małpy wąskonose są w tych sprawach oblatane jak...

3339

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]