Reklama

Mądry Polak przed wyborami

Mądry Polak przed wyborami

18.10.2007
Czyta się kilka minut
Arnold Masin (LPR) kandyduje do Sejmu, bo... chciałby poznać chłopaka ministra Ziobry. Maciej Eckardt (PiS) wyraża chęć zmiany istniejącego stanu rzeczy, a Wojciech Rojek (PO) mówi o nadwyżce parlamentarzystów kiepsko wykształconych. Na stronie www.kandydaci2007.pl dowiemy się wszystkiego, czego nie ma w ulotkach.
P

Pół roku temu jedna z wolontariuszek Stowa­rzyszenia art. 61 pracowała w komisji zajmującej się podziałem funduszy unijnych. Na sali luźna atmosfera. Jedni coś mówią, inni notują, praca jak to w Sejmie. Wolontariuszka zwróciła uwagę, że kilku posłów wydawało się niezainteresowanych swoją pracą: - Z nudów ustawiali piramidy ze szklanek, wychodzili bez przerwy na papierosa - opisuje. Na zakończenie jeden z nich bez ceregieli rzucił: "Słuchaj, jak mamy głosować? Bo wiesz, nie mamy o tym najmniejszego pojęcia".

- Wiadomo, że powinniśmy wybierać posłów kompetentnych. Ale jak ich znaleźć, jeśli nasza wiedza o kandydatach opiera się tylko na reklamówkach? - mówi Róża Rzeplińska ze Stowarzyszenia art. 61. - Obecnie wybory wygrywa ten, kto ma większe pieniądze, zdolniejszego PR-owca albo lepszego grafika, który sprawi, że będzie miał bardziej niebieskie oczy od...

7649

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]