Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Mądrość się nie starzeje

Mądrość się nie starzeje

14.12.2010
Czyta się kilka minut
Zmarł ksiądz profesor Remigiusz Sobański. Trudno wyrazić, ile smutku niesie to jedno zdanie.
B

Bo takich ludzi jak on, jeśli w ogóle mamy, to doprawdy niewielu. Pustki, którą zostawił, nikt nie będzie w stanie zapełnić. Jako teoretyk i teolog prawa kanonicznego był znany także poza Polską. Był wielkim autorytetem, o czym świadczą choćby pełnione przez niego funkcje, konsulatora rzymskiej Kongregacji ds. Duchowieństwa (1976-1982) i powierzenie mu w pierwszych wolnych wyborach funkcji rektora Akademii Teologii Katolickiej (1981-1987).

Będąc wybitnym uczonym, jednocześnie był wnikliwym obserwatorem (uczestniczącym) życia Kościoła i społeczeństwa, w którym żył. Jego felietony publikowane od 1995 r. do niedawna w katowickim "Gościu Niedzielnym" były dla wielu najbardziej cenioną rubryką tego pisma. Wydane w całości (do 2005) w trzytomowym zbiorze zatytułowanym "Dylematy" (Księgarnia św. Jacka, 2006), pozostają prawdziwą księgą mądrości, której upływający...

2930

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]