Reklama

Ludzie bez wtyczki

Ludzie bez wtyczki

18.02.2013
Czyta się kilka minut
Jesteśmy wszędzie i nigdzie. Łatwiej nam o zmianę niż trwałość. Umiemy się odłączać, rozstawać, trzymać z daleka i zaczynać od nowa. Gubi nas to, że naprawdę potrafimy żyć sami: przyswoiliśmy technologię samotności.
il. Joanna Grochocka
T

Ten tekst wymaga kilkunastu minut skupienia. Dlatego część z Państwa przez niego przemknie, dzieląc uwagę między lekturę a inne czynności: słuchanie muzyki, zerkanie za okno pociągu albo wysyłanie SMS-ów. Zatrzymanie, by w danym momencie poświęcić się jednej tylko sprawie, jest dziś wyzwaniem. Przykrą koniecznością dokonania wyboru i wytrwania w nim. Nic nie gwarantuje, że tych kilkunastu minut nie da się przeżyć ciekawiej czy bardziej wartościowo.
W ZANIKU
Zabezpieczenie przed pomyłką wydaje się proste: robić kilka rzeczy jednocześnie, zmaksymalizować ilość doznań na minutę, zapewnić sobie zysk i łatwe wyjście z sytuacji, jeśli nie przynosi ona wystarczającej satysfakcji. Jest tylko jeden problem: istotne przeżycie nie jest możliwe bez zaangażowania. A to ostatnie jest w zaniku.
Próbując żyć szczęśliwie, znaleźliśmy się w błędnym kole – zmieniamy...

16766

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]