Reklama

Kody prywatności

Kody prywatności

07.10.2013
Czyta się kilka minut
Krzysztof Krejtz, psycholog społeczny: Nie zawsze to, co mówimy, powinno być przeznaczone do dużej grupy osób. W sieci jest tak, jakbyśmy w centrum miasta wywiesili billboard z informacją, co się dzieje w naszych czterech ścianach.
Fot. Archiwum Prywatne
K

KATARZYNA KUBISIOWSKA: Taka sytuacja: jadę pociągiem, w przedziale sześć osób, a współpasażer przez komórkę opowiada o swoim życiu intymnym.
DR KRZYSZTOF KREJTZ: Przypomina mi to wyniki ankiety przeprowadzonej w latach 90. przez jedną z firm, która przymierzała się do wprowadzenia na polski rynek pierwszych telefonów komórkowych. Większość osób zadeklarowała wtedy, że absolutnie nie zamierza czegoś takiego używać, bo w imię czego swoje prywatne sprawy trzeba by omawiać w autobusie lub na ulicy.
Dzisiaj okazuje się, że potrzeba bycia dostępnym dla innych jest priorytetowa. Dzwonię lub wysyłam sms-a natychmiast, kiedy chcę wyrazić emocję.
Emocję? Nie informację? Matka dzwoni do syna, by się dowiedzieć, dlaczego nie ma go jeszcze w domu.
Ale matka jest zatroskana. Jej emocja okazuje się istotniejsza niż to, że...

9773

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]