Reklama

List do posła N.N.

List do posła N.N.

28.07.2006
Czyta się kilka minut
Szanowny Panie Pośle,.
r

rano usłyszałam Pana rozmowę z dziennikarzem w TVP1. Zdziwiło mnie, że wypowiadając się "ze smutkiem" o sprawie księdza Cz., całkowicie pominął Pan fakt w tej sprawie zupełnie zasadniczy, jakim było zerwanie przez niego jesienią 1984 r. wszelkiej dalszej współpracy z SB, demonstracyjne i niewątpliwie w tamtych okolicznościach wystawiające go na wszelkie możliwe szykany. Jest chyba przepaść między byłym TW, który przestał nim być po prostu dlatego, że mocodawcy stracili władzę, a kimś, kto im wypowiadał posłuszeństwo w obronie swoich przekonań w okresie, gdy byli jeszcze śmiertelnie groźni.

Ale nie to jest powodem, że do Pana piszę. Poruszyła mnie bowiem Pana deklaracja (stanowiąca istotę wydawanego przez Pana na księdza Cz. wyroku), iż "nie chciałby Pan uczestniczyć we Mszy, spowiadać się czy przyjmować sakramentów sprawowanych przez takiego księdza" (cytat...

2076

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]