Reklama

List do posła N.N.

28.07.2006
Czyta się kilka minut
Szanowny Panie Pośle,.
r

rano usłyszałam Pana rozmowę z dziennikarzem w TVP1. Zdziwiło mnie, że wypowiadając się "ze smutkiem" o sprawie księdza Cz., całkowicie pominął Pan fakt w tej sprawie zupełnie zasadniczy, jakim było zerwanie przez niego jesienią 1984 r. wszelkiej dalszej współpracy z SB, demonstracyjne i niewątpliwie w tamtych okolicznościach wystawiające go na wszelkie możliwe szykany. Jest chyba przepaść między byłym TW, który przestał nim być po prostu dlatego, że mocodawcy stracili władzę, a kimś, kto im wypowiadał posłuszeństwo w obronie swoich przekonań w okresie, gdy byli jeszcze śmiertelnie groźni.

Ale nie to jest powodem, że do Pana piszę. Poruszyła mnie bowiem Pana deklaracja (stanowiąca istotę wydawanego przez Pana na księdza Cz. wyroku), iż "nie chciałby Pan uczestniczyć we Mszy, spowiadać się czy przyjmować sakramentów sprawowanych przez takiego księdza" (cytat...

2076

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]